Inesa

Susirgau netikėtai. Požymiai:

Kažkas pasakė kad sveika – skaidulos. Įsigijau, pagėriau ir pasidarė taip bloga: pakilo temperatūra, pradėjau viduriuoti su krauju. Tada kreipiausi į greitosios pagalbos lygoninę ir ten nustatė Opinį kolitą/Krono kažkiek.

Diagnozuojant ligą pagrindinė problema – kol nėra diagnozės, negali gauti kompensuojamųjų vaistų, turi juos pirkti už pilną kainą. Santariškių klinikoje gydytoja tiesiog žmoniškai padėjo – paskolino, kol diagnozė buvo patvirtinta. Pragulėjau lygoninėje 2 savaites, buvo taikomas gydymas su prednizolonu. Vėliau kai diagnozę patvirtino, išrašė kompensuojamą vaistų receptą ir grąžinau paskolintus vaistus.

Liga ilgai nesitraukė, 2 metus kankinausi, remisiją pavyko pasiekti, kai kreipiausi į draugiją, labai padėjo prof. G. Kiudelis. Esu kategoriškai prieš prednizoloną. Tad Gediminas Kiudelis pasiūlė imunosupresantus. Puikiai pavyko pasiekti remisiją, gal po 1-2 mėnesių. Paūmėjimas atsiranda tik kai gyvenime kažkas labai rimto atsitinka – nuo nervų. Sportuoju puikiai, gyvenu, keliauju, liga nepastebima. Tiesiog reikia kasdiena nepamiršti gerti vaistų.

Šeima palaiko, artimieji taip pat. Viskas puiku.

Vienintelė mano pagalba – čia Jūs gerbiamieji – Draugija ir prof. G. Kiudelis, kuris mane gydo. Nežinau, ką be Jūsų daryčiau..

Atgal į įstorijų sąrašą