EFCCA ir ECCO simpoziumas

Draugijos atstovas dalyvavo jubiliejiniame simpioziume Vienoje (Austrija), kuris vyko 2020 m. vasario 15–16 dienomis. Susitikimas buvo dalis ECCO kongreso. Šalių atstovai dalinosi savo veiklos rezultatais. Tam tikri pranešimai buvo verti didesnio dėmesio, apie juos trumpai papasakosiu.

Prancūzų duomenų keitimosi platforma

Joje daug informacijos apie UŽL, taip pat jie kaupia ir keičiasi duomenimis (kiek tai leidžia EU įstatymai) tam, kad detaliau iš analizuoti ir suprastų ligą.

Mobili programėlė

Olandų myIBDcoach app programėlė

Tai yra dirbtinio intelekto ir statistinių duomenų pagalba rekomendacijas teikianti programa, nereikalaujanti įsiterpti gydytojui. Kūrėjai teigia, kad ji padėjo sumažinti hospitalizacijų ir apsilankymo pas specialistus skaičių. Į programėlę kasdien suvedi savo klinikinius duomenis (kaip jautiesi, tuštinimosi dažnį, gautų tyrimų rezultatus ir kt.). Jeigu paciento reitingas programėlėje krenta, su juo iškart susisiekia gydytojas.

Kita šalis savo pranešime pristatė ir neigiamą tokių programėlių pusę – dirbtinis intelektas ir statistiniai duomenys neatstoja gydytojo ir neleidžia susidaryti realiam klinikiniam vaizdui. Pranešėjai teigė, kad yra didžiulis skirtumas tarp reikšmingos informacijos ir tos, kuri iškreipia rezultatus. Buvo kalbama apie tai, kaip yra svarbu atsirinkti teisingą informaciją vertinant klinikinę ligonio būklę, vertinti visumą ir t.t.

Simpoziumas Austrijoje
Simpoziumas Austrijoje

Turėjau susitikimą su JAV farmacine įmone. Jie pranešė apie įnovatyvų vaistą Krono ir opinio kolito gydymui. Jie atrado „molekulę“, kuri, pasak jų, neturi šalutinių poveikių ir veikia geriau nei biologinė terapija. Jie jau perėjo į paskutinę klinikinę, vaisto testavimo fazę su pacientais. Vaistai šiuo metu bandomi JAV ir didžiojoje dalyje Europos. Šiuo metu jie derina leidimus su Sveikatos apsaugos ministerija. Gydymo taptų prieinamas didžiausiuose šešiuose Lietuvos gydymo įstaigose. Gavę leidimą veikti Lietuvoje, jie sukurs elektroninę svetainę lietuvių kalboje ir viešins informaciją apie vaistą.

Atgal į naujienų sąrašą