Pasaulinė UŽL diena, Vilnius 2023

Kiekvienais metais gegužės 19-ąją pasaulis mini Uždegiminių Žarnų Ligų (UŽL) dieną. Tai puiki proga visuomenei išgirsti, pamatyti ir netiesiogiai pajausti, ką jaučia Krono liga ir opiniu kolitu sergantieji. Tampa gražia tradicija, kad mūsų asociacija kasmet prisijungia prie EFCCA inicijuotos tarptautinės kampanijos pasaulyje ir didina žinomumą apie šias ligas. 2023 metais vykusiais renginiais Vilniuje siekta suvienyti ir palaikyti sergančiuosius bei jų artimuosius visą gyvenimą truksiančioje kovoje. Be to, norima atkreipti visuomenės ir aplinkinių dėmesį, kad kiekvienas iš mūsų savo žodžiu, darbais ir tiesiog supratimu gali padėti UŽL sergantiesiems geriau adaptuotis moksle, darbe, šeimoje, draugų rate ir kitoje socialinėje erdvėje.  

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems mūsų renginiuose ir ypač tiems, kurie tiesiogiai prisidėjo prie šių renginių išpildymo. Jūsų dalyvavimas ir darbai labai svarbūs ir vertingi. Iki susitikimo kitais 2024 metais!

PASAULINĖS UŽL DIENOS 2023 MINĖJIMO VEIKLOS:

I. Vilniaus BNS Press konferencijų salėje gydytojai ir pacientai diskutavo apie iššūkius ir problemas, susiduriant su UŽL. Dėkojame Tomui, atstovavusį asociaciją!

Diskusijų išklotines galite rasti spaudoje: VienasStraipsnis AntrasStraipsnis TrečiasStraipsnis


II. Radio stoties M1-plius eteryje buvo viešinama esminė informacija apie UŽL. Dėkojame Pauliui, atstovavusį asociaciją!

III. Kartu susirinkę užtikrinome informacijos apie UŽL sklaidą visuomenėje. Dėkojame visiems dalyviams, įskaitant mūsų svečius iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos!

IV. Vilniaus centrą ir Valdovų rūmus nuspalvino violetinė spalva

V. Gegužės 20d. įvyko pirmasis Baltijos šalių UŽL sergančiųjų susitikimas, kuriame dalyvavo ir paskaitas skaitė UŽL sergantieji, gydytojai ir svečiai iš Estijos, Latvijos, atstovė iš EFCCA.

Pristatytos Baltijos šalių asociacijos, jų veiklos. Skaitytos įvairios tematikos paskaitos, kaip: ar galima keliauti sergant UŽL? kaip padėti UŽL sergantiesiems vaikams Lietuvoje? kokie naujausi vykdomi medicininiai tyrimai, pagelbėsiantys UŽL sergantiesiems? Emigracija sergant UŽL. Aptarta pacientų ir gydytojų komunikacijos svarba. Tarpusavyje keistasi patirtimi, diskutuota.

Apie kasmet vykstantį projektą

2018 metais Lietuvos UŽL draugija tapo panašių draugijų Federacijos Europoje nare (angl. European Federation of Crohn’s & Ulcerative Colitis Associations, EFCCA). Daugiau nei 46 Europos ir Pasaulio šalis reprezentuojanti organizacija vykdo daugybę tarptautinių projektų, vieno kurių esmė didinti žinomumą apie UŽL, viešinti problemas, šviesti visuomenę, mažinti sergančiųjų asmeninę ir socialinę izoliaciją, padėti jiems adaptuotis šeimoje, moksle, visuomenėje. Viena sudėtinių šio projekto dalių: vienu metu, įvairiuose pasaulio vietose violetine spalva apšviesti išskirtinį, šalį reprezentuojantį statinį ir taip palaikyti sergančiuosius. Ankstesnių minėjimų Lietuvoje aprašymus galite rasti mūsų svetainės rubrikoje „Naujienos”, o pasaulyje rasite ČIA ir ČIA

Atgal į naujienų sąrašą