Giedrė iš Švedijos

Jau 12 metu gyvenu Švedijoje. Prieš 4 metus man pradėjo kraujuoti iš analinės angos. Tuo metu be galo daug streso buvo, patampant antrą kartą mama, perkant namą ir tuo pačiu, turint be galo ramu vyrą, dėl kurio man kildavo ypač daug streso. Esu visiska maksimalistė, dėl ko kyla daug įtampos ir nerimo. Galiausiai mano buvo diagnozuotas optinis kolitas.

Kas metai man liga vis paūmėja (tikiu, kad tai vis streso, įtampos pagalba). Šiuo metu leidžiuosi Humira svirkstus, taip pat geriu Pentasa 8 tabletes per diena ir antidepresantus. Šiuo metu vėl yra paūmėjimas, tad esu biuletenyje, dirbu 50% nuo gruodžio mėnesio.

Domėjausi internete, kaip žmones gydosi, klausiau kitu žmonių istorijų sergančių panašiomis ligomis. Ir supratau, kad labai svarbu, maisto pasirinkimas, taip pat meditacija ir sportas (joga, 1 val. pasivaikščiojimas gryname ore ar lengvas pasportavimas sporto salėje).

Prieš kelis metus man draugė parekomendavo knyga „Breaking Vicious Cycle” (optiniu kolitu ji serga jau 15 metu). Toje knygoje pateikiama daug įdomios informacijos, taip pat dieta, kuri vadinasi SCD (The specific carbohydrate diet). Žmonės, laikantis šios dietos, gali gyventi be vaistų. Tad labai rekomenduočiau. Aš pati taip pat bandau laikytis šios dietos ir jaučiu žymų savo sveikatos pasikeitimą.

Taip pat Facebook’e yra kaikuriose šalyse sukurtos būtent šios knygos grupes. Ten žmones dalinasi savo patirtimi, maisto receptais ir t.t.

Šiuo metu mano šeimyniniame gyvenime šiokie tokie išbandymai. Jaučiu nuolatos stresą, įtampą. Tad paprašiau, kad mes su vyru pagyventume atskirai, kol susitvarkysiu savo sveikatą. Žinau, kad dėl to tai be galo sunku visiems, bet dabar labiausiai noriu susitvarkyti savo sveikatą. Bet taip pat jaučiu, kad mano šeima ir aplinkiniai nelabai supranta, kad tai rimta liga ir žmonės ja sergantys nelabai sulaukia reikiamos paramos.

Mėgstu daug keliauti. Prieš pusę metų atradau sau naują keliavimo būdą. Nusiperku tik lėktuvo bilietą, tada išsinuomuoju didesnę mašiną (pvz., Volkswagen Caddy), kurioje įsikuriu savo laikinąją gyvenamąją vietą. Joje turiu savo virtuvėlę, kur gaminuosi valgyti, turiu su savimi čiužinį, miegmaišį ir daug plastmasinių maišeliu, jei reikalas prisipirtų ir prisiperku daug vandens. Žinoma, dažniausiai renkuosi civilizuotesnes šalis, dėl maisto kokybės.

Tiek šiam kartui!

Atgal į įstorijų sąrašą